Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı markanıza profesyonel ve özgün tasarımlar ile marka bütünlüğü sağlayarak, ortak bakış ve algı getirir.

Kurumsal Kimlik Tasarımının Önemi

Kurumsal kimlik tasarımı, bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir aslında, vitrin de denebilir. Diğer bir deyişle, kurumun kendini ifade etme biçimidir ki çok önemlidir.

Sektöründe lider olan bir çok firma, kurumsal yapılarını oluşturmak ve onu korumak için ciddi ve planlı yatırımlar yapmaktadır. Bilinmelidir ki kurumlar, hatlarını belirleyip geliştirdikleri zamandan itibaren kazanmaya başlarlar !

İşletmelerin sahip olduğu kültür, bakış açısı ve dil, bu dili anlatış şekli, günümüzde oldukça önem taşımaktadır. İşte bu kültürü, bakış açısını ve dili belirlerken size en büyük kılavuz kurumsal kimliğinizdir.

Tam kapsamlı bir kurumsal kimlik çalışması, logo format ve renklerinin belirlenmesinden kurumsal yazı karakterine, faturanın tasarımından fare altlığı tasarımına kadar yaklaşık 90 kalemi içerir. Her şekliyle aynı dili konuşmaktan bahsetmiştik.☺️

Tecrübeli ekibimizle, kurumsal kimlik çalışmalarında sektördeki trendleri belirlediğimiz gibi; müşterilerimizi, markayı, firmayı ve firmanın bakış açısını en iyi yansıtan kimlikler sunarız! İddalıyız.☺️

Kurumsal Kimlik Tasarımı Aşamaları

  • Marka analizinin yapılarak tasarım süreci öncesi hazırlık yapılması.
  • Marka analizi sonrası, yapılacak tasarımının ögelerinin belirlenmesi ve firmaya sunulması.
  • Tasarım aşamasına geçilerek istenilen tasarımın yapılması ve iletilmesi.
  • Gelen tasarımı revizelerinin yapılarak markaya sunulması.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nelerden Oluşur?

Logo ve Semboller

Renk & Font

Yazı Karakteri

E-Posta İmzası

Antetli Kağıt

Kartvizit

Fatura Ve Makbuz

Zarf Çeşitleri

Tekstil Ürünleri

Ambalaj Tasarımları